ADV7127JR240
Category : Integrated Circuits (ICs) Data Acquisition Digital to Analog Converters (DAC)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
DigiKey Programmable : Not Verified
Supplier Device Package : 28-SOIC
Mfr : Analog Devices Inc.
Package / Case : 28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Product Number : ADV7127
Description : IC DAC VIDEO 240MHZ 3.3/5 28SOIC